Przejdź do treści

Wyższe kwalifikacje to lepszy standard

Podobno człowiek uczy się całe życie, pewnie tak jest. Zawsze fajnie jest podwyższać swoje kwalifikacje i nabywać doświadczenia. Miło jest słyszeć, że osoby, które w sumie niedawno zaczęły zainteresowanie określoną tematyką chcą więcej i więcej. Tym bardziej miło jest kiedy osoby te kształcą się w tym samym profilu w jakim działa grupa.

Miło jest wtedy poinformować, że osoby te odniosły sukces i udało się.

A więc do rzeczy: w dniu wczorajszym członkowie SGR „PARAMEDIC” w składzie: Mateusz Giec, Anna Sandrzyk oraz Monika Andrykowska uzyskali tytuł RATOWNIKA zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Oznacza to, że ukończyli pozytywnie kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). KPP jest jedynym kursem w Polsce nadającym państwowy tytuł RATOWNIKA. 

Uzyskując ten tytuł spełnili jeden z podstawowych obowiązków jakie nakłada regulamin na członków grupy, który mówi, że każda osoba w grupie ma obowiązek podwyższać swoje kwalifikacje. Niestety obowiązek, o którym się zapomina.

Wykwalifikowani ludzie to wyższy standard prowadzonych działań i dążenie ku profesjonalizmowi.

Dla naszej małej grupy profesjonalizm to duże wyzwanie, ale póki są osoby które dążą do tego to wyzwanie wcale nie jest nieosiągalne.

(zdjęcia ze szkolenia wkrótce)